Historia FirmyFirma powstała w 2016 i działała w branży budowlanej oferując między innymi usługi elektryczne. Przez pierwsze trzy lata wykonywaliśmy prace w różnych rejonach województwa pomorskiego, ale również na terenie Niemiec, Szwecji i Norwegii. Przez ten czas zdobyliśmy wielu klientów, którzy wciąż do nas wracają, ale chcieliśmy się rozwijać, szukaliśmy czegoś więcej …

W 2019 pojawił się pomysł (dzięki Łukasz!) aby dodatkowo zająć się odnawialnymi źródłami energii – fotowoltaiką. To było to! Wreszcie mogliśmy oferować klientom coś, co spowoduje ogromne oszczędności na rachunkach za energię, a także pozytywnie wpłynie na środowisko. W końcu wszyscy chcielibyśmy żyć przede wszystkim tanio, ale również ekologicznie, a instalacje PV właśnie to nam dają!

Więc machina ruszyła… Pierwsze szkolenia, nowe uprawnienia, certyfikaty… I pierwsze zlecenia…

Od początku wiedzieliśmy, że nasze instalacje mają być inne: opłacalne dla inwestora i bezpieczne! Nie wprowadzaliśmy do oferty produktów „garażowych” marek, i z niepewnego źródła, a znając specyfikę prądu stałego kładliśmy bardzo duży nacisk na poprawne wykonanie montażu. Obrana strategia to budowanie instalacji które będą funkcjonowały, będą przynosiły prawdziwe korzyści i będą tak wykonane, żebyśmy i my mogli spać spokojnie.

W 2021 roku zostaliśmy przedstawicielem polskiego producenta turbin wiatrowych i od tego czasu możemy mówić że dostarczamy energię ze słońca i wiatru ;)

W turbinach wiatrowych (wiatrakach) widzimy możliwości budowania instalacji hybrydowych, takich które będą przynosiły uzyski przez cały rok. Zimą kiedy dni są krótsze i mamy mniej słońca, zaczynają się dni wietrzne i tutaj wchodzi „wiatrak”… 

Dzisiaj widać że początkowe założenie, że ma nas cechować uczciwy profesjonalizm było trafne, udało się wprowadzić w życie i procentuje do dzisiaj. W kwietniu 2022r. rynek PV przechodził przemianę i wiele firm z naszej branży zmieniło profil działalności, lub po prostu zniknęło, a my wciąż robimy swoje.

2022 rok przyniósł nam wiele ciekawych rozwiązań: instalacje z zasilaniem awaryjnym, magazyny energii, systemy zarządzania energią, niezależni dystrybutorzy energii… 

To wszystko oferujemy naszym klientom, po to żeby im pomóc, żeby rozwiązywać ich problemy albo żeby zaspakajać eko ambicje.

Dzisiaj wciąż szukamy rozwiązań żeby nasze instalacje były jeszcze lepsze, doskonalsze, wydajniejsze. Bo to nas nakręca!